начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Зейналата паст на фиска ;)

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Зейналата паст на фиска ;)

Мнениеот bastard » 05 Фев 2013, 13:09

Здравейте,

съвсем наскоро ми хрумна следната идея и реших да я споделя, да я изкоментираме, да чуя мненията на по-вещи в данъчно-осигурителното право. Какво ще кажат според вас данъчните, ако самоосигуряващо се лице свободна професия, реализиращо доходи по граждански договор, вземе че сключи да кажем комисионен договор с ООД, да упражнява дейността по гражданския договор от свое име, но за сметка на ООД-то. Идеята е плащанията по гражданския договор счетоводно да влизат като приход на ООД-то, а не на физическото лице?
Мислите ли, че ще го изтълкуват като заобикаляне на закона?
bastard
Потребител
 
Мнения: 247
Регистриран на: 04 Мар 2009, 15:18

Re: Зейналата паст на фиска ;)

Мнениеот robobobo » 09 Фев 2013, 14:43

Въпросът е много интересен. Имам близък с подобен казус и с интерес ще следя темата.
robobobo
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Яну 2013, 22:14

Re: Зейналата паст на фиска ;)

Мнениеот prnedev » 10 Фев 2013, 03:49

Колега, просто зависи от предмета на дейност на дружеството, както и от дейността на упражняващият свободна професия. Но иначе за питанката ви, не е чудо невиждано и да не е правено :-)
Най-малкото можете да погледнете практиката на адвокатите и адвокатските дружества (или сдружения), и подобната практика, например на специализираните счетоводни предприятия, архитектурните бюра, независимите оценители, както и ДЗЗД-тата на някои ЧСИ-та, а може би и нотариуси (от последните не съм срещал).
Просто имайте предвид, че срещу всеки приход трябва да има някакъв разход, дори и минимален, за да не бие на очи. Останалото - размерът, е въпрос на планиране :-)
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

Re: Зейналата паст на фиска ;)

Мнениеот REVOLUTION » 10 Фев 2013, 10:03

bastard написа:Здравейте,

съвсем наскоро ми хрумна следната идея и реших да я споделя, да я изкоментираме, да чуя мненията на по-вещи в данъчно-осигурителното право. Какво ще кажат според вас данъчните, ако самоосигуряващо се лице свободна професия, реализиращо доходи по граждански договор, вземе че сключи да кажем комисионен договор с ООД, да упражнява дейността по гражданския договор от свое име, но за сметка на ООД-то. Идеята е плащанията по гражданския договор счетоводно да влизат като приход на ООД-то, а не на физическото лице?
Мислите ли, че ще го изтълкуват като заобикаляне на закона?


Според мен не , ако получавате съответното комисионно възнаграждение.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта


cron