начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

проблеми с НАП

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


проблеми с НАП

Мнениеот ppeenn » 08 Юни 2012, 21:22

Здравейте,
Вчера ми възникна следния проблем: По пощата ни( на жена ми и мен) е изпратено съобщение за доброволно изпълнение на основание чл. 221 от ДОПК, в което се опоминава, че задълженията ми по нотар. такса по ИЛ от 2004 г. е 200 лева по гр. дело от 1998 г. на СРС. В шах съм, бях забравил за какво иде реч, но си спомних, че се съдихме с държавата за едно апартаментче, спечелих делото след дълги и големи мъки, и през 2006г. за да не си спомням за мъките и нервите които изхабихме по време на проточилото се близо 10 години дело, решихме да го продадем. И вчера след 6 години ни в клин ни в ръкав получаваме това съобщение.
Help. Може ли някой да ми отговори какво да се предприеме? Парите не са много но и не са малко в тая криза, около 500 лева с лихвите, не ми се занимава с адвокати, защото мисля, че случая е маловажен. Веднага се сещам за давност: Давността не беше ли 5 години?
Моля за Ваши мнения какво да предприемем с жена ми!
Предварително благодаря!
ppeenn
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Ное 2009, 18:15

Re: проблеми с НАП

Мнениеот neutralen » 09 Юни 2012, 16:12

Понеже не искате да се занимовате с адвокати, по удачния вариант за вас е да отидете и да си платите задължението. Това е така, щото въпросът с давността е един от най-сложните проблеми, особено в данъчното производство. Давността може да бъде 5 години, може да бъде и 10 години, в зависимост дали има спиране и прекъсване на давността. А дали е така може да ви каже само адвокат, когато се запознае със всички документи във връзка с това данъчно изпълнително производство. Все пак вие си знаете.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: проблеми с НАП

Мнениеот sarbijanac » 14 Юни 2012, 17:45

ppeenn написа:Здравейте,
Вчера ми възникна следния проблем: По пощата ни( на жена ми и мен) е изпратено съобщение за доброволно изпълнение на основание чл. 221 от ДОПК, в което се опоминава, че задълженията ми по нотар. такса по ИЛ от 2004 г. е 200 лева по гр. дело от 1998 г. на СРС. В шах съм, бях забравил за какво иде реч, но си спомних, че се съдихме с държавата за едно апартаментче, спечелих делото след дълги и големи мъки, и през 2006г. за да не си спомням за мъките и нервите които изхабихме по време на проточилото се близо 10 години дело, решихме да го продадем. И вчера след 6 години ни в клин ни в ръкав получаваме това съобщение.
Help. Може ли някой да ми отговори какво да се предприеме? Парите не са много но и не са малко в тая криза, около 500 лева с лихвите, не ми се занимава с адвокати, защото мисля, че случая е маловажен. Веднага се сещам за давност: Давността не беше ли 5 години?
Моля за Ваши мнения какво да предприемем с жена ми!
Предварително благодаря!


Като не ви се занимава с адвокати се обърнете към ТПК Горубляне,17-та Детска градина или Светия Синод.Мисля,че ще могат да Ви помогнат :wink: :wink: :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: проблеми с НАП

Мнениеот nk7702n » 14 Юни 2012, 21:59

:roll: Със Светия синод разбирам връзката, ама какво общо има ТПК" Горубляне"?
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6457
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


cron