начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Продадох си мотора, но пак ми искат данък?

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Продадох си мотора, но пак ми искат данък?

Мнениеот borislav1234 » 18 Апр 2012, 14:24

Привет!Проблема е следния:Преди 6-7 години си продадох мотора, като всичко си бях платил.С новия собственик уредихме всичко в КАТ да е на негово име и приключихме.От къде да знам, че в 21 век няма директна връзка между КАТ и данъчното и през всичките тези години мотора в КАТ се е водел на новия собственик, а пък в данъчното на мое име.Сега получих "покана" да си платя данъка плюс лихвите за тези години.Как да процедирам?Какво ще ме посъветвате?
borislav1234
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Апр 2012, 13:52

Re: Продадох си мотора, но пак ми искат данък?

Мнениеот neutralen » 18 Апр 2012, 14:30

Следва да отидете в Данъчното с изпратената ви "покана", да обясните случая така както го описвате и да ги помолите да ви кажат какви документи искат от вас за да ги представите и повече да не ви търсят. Набавяте съответните документи и ги представяте в съответната данъчна служба.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Продадох си мотора, но пак ми искат данък?

Мнениеот borislav1234 » 18 Апр 2012, 14:35

Благодаря за бързия отговор!Така и ще направя и ако има нови проблеми пак ще пиша.
borislav1234
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Апр 2012, 13:52


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron