начало

Министърът на правосъдието пред събранието на САК: За решаването на проблема с разноските битката е най-вече с популизма Министърът на правосъдието пред събранието на САК: За решаването на проблема с разноските битката е най-вече с популизма

покупка на ПИ част от УПИ

Казуси за недвижими имоти


покупка на ПИ част от УПИ

Мнениеот keruack » 25 Яну 2008, 10:30

Здравейте колеги, казуса е следния: в едно УПИ не са уредени всички сметки по регулация. УПИ-то се състои от 5 ПИ-та. Предстои ми сделка за едно от ПИ-тата, но от общината не издават скица с кв-рата само на това ПИ, ами издават за цялото УПИ. Нотариуса не признава тази скица и ме върна да се боря в общината, от където пък ме репликират, че заповетта е влязла в сила и не могат да издадът такава скица. Ако някой от Вас има опит в подобна сделка и го сподели във форума ще му бъда искренно благодарен. Мерси
keruack
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Авг 2007, 16:34

Мнениеот Pink_Floyd » 26 Яну 2008, 10:15

(1) След изтичане на сроковете по § 6, ал. 2 и 4 отчуждителното действие на влезлите в сила, но неприложени дворищнорегулационни планове за изравняване на частите в образувани съсобствени дворищнорегулационни парцели и за заемане на придадени поземлени имоти или части от поземлени имоти се прекратява.

(2) Собствениците на поземлени имоти по ал. 1 могат да:


1. приложат влезлите в сила неприложени дворищнорегулационни планове с договор за прехвърляне на собственост в нотариална форма;


2. поискат изменение на дворищнорегулационните планове при условията и по реда на този закон;


3. поискат вътрешните регулационни линии на техните имоти да бъдат поставени в съответствие със съществуващите граници на поземлените имоти.


(3) Договорите с държавата или с общината по ал. 2, т. 1 се сключват във формата, при условията и по реда на чл. 15, ал. 4 и 5 и чл. 17, ал. 4 и 5.


(4) Изменението на дворищнорегулационния план по ал. 2, т. 3 се одобрява със заповед на кмета на общината. Кметът на общината издава заповед за отказ по исканото изменение на плана, когато не са изтекли сроковете по § 6, ал. 2 или 4, налице са хипотезите на ал. 6 или 7 или ако изменението предвижда образуване на урегулирани поземлени имоти без изход по чл. 14, ал. 4. Заповедите по изречение първо и второ се обявяват само на собствениците на непосредствено засегнатите имоти, а жалбите срещу тях не спират изпълнението им.


(5) Строителство в урегулирани поземлени имоти по ал. 1 не се разрешава до реализиране на една от възможностите по ал. 2. Строителство в урегулирани поземлени имоти по ал. 1 не се разрешава и когато в резултат на изменение на дворищнорегулационния план по ал. 2, т. 3 планът за застрояване за съответните урегулирани поземлени имоти е влязъл в противоречие с действащите устройствени правила и норми.


(6) Започнатите производства по прилагане на дворищнорегулационни планове се довършват по досегашния ред. За започнато производство се смята денят на подаване на искането за оценка в общинската администрация в срока по § 6, ал. 2 и 4.


(7) Алинеи 1 и 2 не се прилагат за действащите регулационни планове за обекти на публичната собственост.

или

Чл. 200. (1) Реално определени части от поземлени имоти в границите на населените места и селищните образувания могат да се придобиват чрез правни сделки или по давност само ако са спазени изискванията за минималните размери по чл. 19 .

(2) Правилото на ал. 1 не се прилага в случаите, когато частта от поземления имот се присъединява към съседен имот при условията на чл. 17 , а оставащата част отговаря на изискванията на чл. 19 или се присъединява към съседен имот.
Pink_Floyd
Потребител
 
Мнения: 238
Регистриран на: 09 Яну 2008, 09:58

Мнениеот keruack » 28 Яну 2008, 14:10

Благодаря за отговора.
Разбирам, че ако има ПУП за определени имоти, но собствениците на имотите не се разберат и не си прехвърлят имотите, тоест не се уредят сметките по регулация, се прави нова прецедура за нов ПУП, с която да се разделят. Тогава не се изисква съгласието на собствениците, които не продават.
Мерси предварително!
keruack
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Авг 2007, 16:34


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта


cron