начало

Нова мода – съдии искат особени представители да плащат държавни такси и депозити Нова мода – съдии искат особени представители да плащат държавни такси и депозити

Покупка на неджим имот

Казуси за недвижими имоти


Покупка на неджим имот

Мнениеот еви » 13 Фев 2006, 15:00

Мой клиент иска да закупи недвижим имот. Проблемът е, че иска да купи само част от тази земя. Не знам как да процедирам в случая. Трябва ли да се извърши делба? Как да подготвя сделката? Какви документи са необходими? Моля, някой да сподели опита си в такава ситуация.
Предварително благодаря!
еви
 

Мнениеот Гост » 15 Фев 2006, 17:42

Neobhodimite dokumenti sa skica za mestonahojdenie, dana4na ocenka i dokument za sobstvenost. Izgotvq se notaialen akt za pokupko-prodajba.
Гост
 

Мнениеот много учуден, ама много » 15 Фев 2006, 21:08

""""Мой клиент иска да закупи недвижим имот. Проблемът е, че иска да купи само част от тази земя. Не знам как да процедирам в случая. Трябва ли да се извърши делба? Как да подготвя сделката? Какви документи са необходими? Моля, някой да сподели опита си в такава ситуация. """

""" Чл. 43. (1) Закон за Адвокатурата Адвокатът не може да поема работа, за изпълнението на която знае или е бил длъжен да знае, че не притежава необходимите знания и подготовка."""

""" Чл. 11. Етичен Кодекс на адвоката

(3) Адвокатът е длъжен да съветва и защитава клиента си компетентно, грижливо, добросъвестно и своевременно. Той осведомява клиента си за развитието на възложената му работа и при поискване отговаря на въпроси, поставени му от клиента във връзка с провежданата защита.
(4) Адвокатът не може да поема работа, за изпълнението на която не разполага с време, знае или е бил длъжен да знае, че не притежава необходимите знания и компетентност, освен ако ще си сътрудничи с адвокат, притежаващ тези знания и компетентност. """


ЕВИ, нямаш ли достойнство? Как може да приемаш работа, за която нямаш знания и умения? Как може да се излагаш и да питаш такива неща в интернет? Нямаш ли колеги, които ти биха " дали своя труд ", за да извлчеш облага от това? Или те е срам да попиташ тях ?
Жалко, наистина жалко..............Молиш за помощ " колеги "......
Като не знаеш - ще отвориш и ще прочетеш няколко нормативни акта - ЗС, ЗУТ, ЗННД, Т и други ......
Наистина съм много учуден, ама много от твоята дързост да получаваш наготово нужната ти информация........Жалко.....
много учуден, ама много
 

Мнениеот Гост » 15 Фев 2006, 21:56

учудения, не смятам, че ти като си започнал да практикуваш си знаел всичко. Това е форум за взаимопомощ и смятам, че е редно да си помагаме взаимно............ :idea: Това направо е безобразие...ти к'во ша каиш?
Гост
 

Мнениеот Гост » 15 Фев 2006, 22:06

:!: Ева :!: , трябва да разбереш дали земята е само на един собственик или е съсобственост. Иначе ти трябват документите, които колегата ти ги е изброил. В договора за покупко-продажба трябва да се упомене каква част от имота се закупува и съответно да се впише в нотариалния акт . успех
Гост
 

Мнениеот Мира » 16 Фев 2006, 00:21

Възмутена съм от мнението, че не трябва колегата да поема такава работа!!!!
Разбира се ,че трябва да е поеме.
Как ще се научи , ако не се сблъска с такава.
Нали в началото всички започваме така.....
Мира
 

Мнениеот Гост » 16 Фев 2006, 09:01

А бе то верно, че адвокатът се учи на живо, ама ... Пак опираме до подготовката - някои са мнага зле! Колегата учуден е напълно прав!
Гост
 

Мнениеот Гост » 16 Фев 2006, 10:03

Сякаш съдиите не започват на голо..... Но при тях боли повече!
Останете със здраве...
А сигурно и Живко Сталев е започнал от а и б, едва ли е бил професор на 18 години
Гост
 

Мнениеот Никой » 16 Фев 2006, 10:20

Еви, поне да си беше задала въпроса от свое име.Срамът е по-малък!
Никой
 

Мнениеот Гост » 16 Фев 2006, 10:51

относно подготовката, мисля, че до някъде трябва да се обърнем към нашите велики преподаватели, защото повечето от тях като преподават четат мотамо закона, а после ни е да се оправяме в практиката. Повечето не се интересуват от дали нещо са ни научили, а само се интересуват да си минат материала
Гост
 

Мнениеот Никой » 16 Фев 2006, 10:55

Зависи кой юридически факултет си завършил.
Никой
 

Мнениеот Гост » 16 Фев 2006, 12:25

Здравейте,
по въпроса ви ми е струва,че коментарите на хората, които Ви критикуват не са безпочвени, вярно,ч е трябва да се учим, но ако на детето Ви например се падне лекар, който не разбира от съответнота болест, ще предпочетете ли да се лекувате при него.
Затова най-добре потърсете компетентен нотариус, който да Ви напише както трябва акта за продажбата - съветваме Ви някой който ще иска много докумнети и нещата няма да станат за нула време и после клиентът Ви да си бие земята в главата цял живот.
Ако имтотът не е поделен моят съвет е преди да купите изчакайте делба по съответния ред - няма да е зле да си прочетете ЗУТ.
Ако цялата земя е собственост на едно лице ЗУТ урежда реда на разделяне, това ще отнеме време, но ще спести нерви на клиента Ви.
Защото всеки купува земя, за да строи, а строителство в съсобственост е нещо като сам да си причиниш огромни главоболия.
Ако земята и сега е в съсобственост направете делба.
Имайте рпедвич ,че в университета - дори СУ нищо не се учи по вещно право и ако не сте рабптли по върпоса поне година внимавайте какво правите, земята е скъпо нещо,за да се експериментира
Гост
 

Мнениеот montenegro » 10 Мар 2006, 16:50

Еее, ама прекалено я критикувате колежката. Нима вие всичко сте знаели? Злобните ви подхвърляния за факултетите са меко казано нагли. За разлика от вас ние сме давали купища пари за да се обучаваме при същите преподаватели. Ще се научи колегата и ще стане добър адвокат просто и трябва практика
Нали за това е взаимопомощта
montenegro
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 13 Сеп 2005, 12:24


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта


cron