начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Има ли право ЧСИ да запорира и удържи пенсия?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Има ли право ЧСИ да запорира и удържи пенсия?

Мнениеот bobevaa » 25 Юли 2024, 17:58

Здравейте!
Тъй като имам задължения по изпълнително дело, ЧСИ запорира сметката ми в ДСК, по която получавам единствено пенсията си и социална помощ за инвалидност.
По ред причини не ги бях теглил три месеца от картата си и преди 20 дни се оказа, че сметката ми е запорирана и сумата, която се беше събрала (1900 лв.) е изтеглена.
Свързах се с ЧСИ-то, предоставих извлечение от банката (от което е видно, че сумата е само от пенсия и социални помощи), подадох и молба за сваляне на запора.
Следствие на това ЧСИ свали запора от сметката, но не възстанови сумата от 1900 лв.
Отново подадох молба за възстановяване, но получих отговор, че тази сума се тълкува като влог и няма да ми бъде възстановена.
Доколкото съм запознат, приходи от пенсия не могат да се удържат.
Можете ли да ми помогнете със съвет?
bobevaa
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юли 2024, 17:52

Re: Има ли право ЧСИ да запорира и удържи пенсия?

Мнениеот guest1 » 25 Юли 2024, 19:11

Здравейте.
Правилно ви е отговорено, защото несекверуемостта се отнася само за текущия месец.
Това е за баланс, между интересите на длъжника и кредитора.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron