начало

При прехвърляне на имот с цел обезпечаване на заем ползват ли се следващите му купувачи от правилото на чл. 17, ал. 2 ЗЗД При прехвърляне на имот с цел обезпечаване на заем ползват ли се следващите му купувачи от правилото на чл. 17, ал. 2 ЗЗД

Доброволна делба и възбрана

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Доброволна делба и възбрана

Мнениеот goltak » 10 Мар 2017, 00:46

Къщата на баба ми е разделена на две. Смисъл тя се води на двама съсобственици, като имота и къщата са общи без да са разделени официална. Половината част от къщата е наша другата част от половината е на двама съпрузи. Жената има кредити които не е погасила и сега има възбрана на този имот. Ние направихме Договор за доброволна делба на съсобствен недвижим имот, като платихме известна сума за 1/4 от имота един вид за частта на мъжа. Но се оказа че 1/2 от имота е под възбрана и е на съдебен изпълнител.
Въпроса ми е, когато този имот се обяви на търг от съдебния изпълнител /жената няма намерение да си погасява дълговете/, търга за цялата 1/2 ли ще бъде която е била собственост на мъжа и жената или само на 1/4 която се пада на жената. И този договор който сме направили при нотариус има ли някаква стойност в този случай или ще трябва при евентуален търг да "купуваме" отново тази 1/2 част.
Благодаря.
goltak
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Юли 2009, 07:08

Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron