начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

ДДС за Приходи от Консултантска Дейност за Фирма в ЕС

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ДДС за Приходи от Консултантска Дейност за Фирма в ЕС

Мнениеот walkerj » 14 Яну 2013, 23:29

Здравейте!

Имам следния казус. Работя като уеб разработчик/програмист на свободна практика. Наскоро подписах договор за консултантска дейност с Италианска фирма, от който получавам доходи.

Въпросът ми е, задължително ли е да се регистрирам по ДДС, при положение, че приходите са ми под 50 хиляди лева годишно; и задължен ли съм да плащам 10% корпоративен /плосък/ данък върху тези приходи?

Благодаря ви много предварително!
walkerj
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Яну 2013, 23:25

Re: ДДС за Приходи от Консултантска Дейност за Фирма в ЕС

Мнениеот bonysita » 03 Юни 2013, 11:20

Според мен да - ЗДДС - чл 97а (2) На регистрация по закона подлежи всяко данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6, установено на територията на страната, което предоставя услуги по чл. 21, ал. 2 с място на изпълнение на територията на друга държава членка. По този член не е необходимо да имаш какъвто и да било оборот. Регистрацията се прави преди получаване на първият превод. За данъка - ако италианската фирма не ти го удържа при плащането на дохода, тогава ще трябва ти да го плащаш авансово на тримесечие с подаване и на декл по чл 55 от ЗДДФЛ. Ако ти го удължа, ще трява към годишната декларация да приложеш и бележка за удържаният данък от италианската страна - за да се избегне двойно данъчно облагане.
bonysita
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Май 2013, 14:21

Re: ДДС за Приходи от Консултантска Дейност за Фирма в ЕС

Мнениеот prnedev » 09 Юни 2013, 06:41

Общо взето колегата ви е отговорил, само с допълнението, че ще плащате плосък 7.5% или 6%, според характера на програмирането ви. Много зависи какъв е точно договорът ви.
Разбира се, ще трябва да плащате и осигуровки, които не се облагат с данък.
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

Re: ДДС за Приходи от Консултантска Дейност за Фирма в ЕС

Мнениеот economix » 05 Юли 2013, 16:01

Трябва да се регистрирате ПРЕДИ да получите парите. Имайте предвид, че в НАП ще ви искат извлечение от банката
Икономически анализи
economix
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Юни 2013, 21:41


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron